Z przyjemnością informujemy, że firma PROSAT FOJCIK Spółka Jawna jest teraz wyłącznym dystrybutorem robotów koszących Mammotion w Polsce.
Kosiarki Mammotion to prawdziwa przyszłość w dziedzinie zrobotyzowanych kosiarek do trawy do użytku domowego i profesjonalnego.

Wiosną 2023 roku wprowadzimy na rynek kosiarkę automatyczną Luba, opracowaną przez Mammotion.

Mammotion zajmuje się rozwojem najnowocześniejszych autonomicznych kosiarek do trawy. Główni członkowie zespołu Mammotion w Shenzhen pochodzą z wiodących firm zajmujących się rozwojem robotów i dronów (UAV). 

W przeciwieństwie do innych kosiarek automatycznych, Luba nie wymaga instalacji i zakopywania kabli obwodowych. Pozwala to na szybką i łatwą instalację bez konieczności żmudnego kopania lub zakopywania kabli, a także eliminuje możliwość przyszłych przerw w kablu i koniecznych napraw.

Baza ładująca wyposażona jest w zaawansowany system lokalizacyjny RTK, który pozwala określić jej położenie z dokładnością do 2 cm w ustalonych granicach. Do nawigacji Luba wykorzystuje globalny system nawigacji satelitarnej, w skład którego wchodzi GPS+GLONASS+BEIDOU+GALILEO. Dzięki temu zaawansowanemu systemowi nawigacji Luba porusza się po trawniku dokładnie, bardzo sprawnie i oszczędza energię.

Cztery czujniki ultradźwiękowe mają pole widzenia 220 stopni i gwarantują, że Luba nie uderzy w przeszkodę. Są one tak precyzyjne, że Luba potrafi omijać nawet małe przedmioty. Luba występuje w wersjach z napędem na cztery koła i na dwa koła, co pozwala robotowi sprawnie poruszać się po każdym terenie i radzić sobie w razie potrzeby ze stromymi zboczami.

 
 

 

 

 

 
 

Luba posiada własną aplikację mobilną, która umożliwia precyzyjne zaprogramowanie jej działania. Na mapie w aplikacji można wyznaczyć do dziesięciu stref, a dla każdej z nich ustawić indywidualną wysokość koszenia trawy, jak również zaprogramować czas koszenia. Ponadto można łatwo wyznaczyć strefy zakazu wstępu.

W przypadku słabej baterii, Luba powróci do garażu, aby się naładować. Po naładowaniu automatycznie kontynuuje koszenie trawy tam, gdzie wcześniej skończyła. Wbudowany akumulator o pojemności 10Ah wystarcza na skoszenie powierzchni do 5000 m2.

Luba jest wodoodporna (IPX6), a czujnik deszczu automatycznie kieruje Lubę do bazy ładującej, jeśli zaczyna padać.

Luba posiada system antykradzieżowy, który automatycznie blokuje kosiarkę, gdy ta opuści wyznaczone granice. Za pośrednictwem aplikacji otrzymasz również natychmiastowe powiadomienia o potencjalnej kradzieży. Korzystając z systemu GPS i aplikacji, można śledzić w czasie rzeczywistym położenie kosiarki automatycznej Luba.

 

 
 

Kontakt:

PROSAT FOJCIK SP.J.
ul. Wyzwolenia 2, 47-450 Krzyżanowice

Zamówienia przedpremierowe i więcej informacji: krzyzanowice@prosat.pl